କ୍ୟୁରେସୀ : ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏକଘରିଆ ହୋଇଯାଇଛି

Straight to the Point

ମୁଜାଫରବାଦ : ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଭାରତ ବିରୋଧରେ ସମର୍ଥନ ଯୋଗାଡରେ ସବୁଆଡୁ ବିଫଳ ହେବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହତାଶ ହୋଇପଡିଛି। ପାକ୍‌ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହା ମେହମ୍ମୁଦ କ୍ୟୁରେସୀ ମଙ୍ଗଳବାର ନିଜ ଦେଶବାସୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦେଇଥିବା ଉଦ୍‌ବୋଧନରେ ଏହି ହତାଶାଭାବ ବେଶ୍‌ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି। ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରଠାରୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରାଜ୍ୟ ପାହ୍ୟା ପ୍ରତ୍ୟାହାର ପାଇଁ ଭାରତର ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିରୋଧରେ ଇସ୍‌ଲାମାବାଦର ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ଜାତିସଙ୍ଘ ନିରାପତ୍ତା ପରିଷଦ (ୟୁଏନଏସସି) ସମର୍ଥନ କରିବା ନିର୍ବୋଧର କାର୍ଯ୍ୟ। ଏପରିକି ପ୍ରମୁଖ ମୁସଲମାନ ରାଷ୍ଟ୍ରଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। ବିଶ୍ବର ବିଭିନ୍ନ ଲୋକଙ୍କର ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ସ୍ବାର୍ଥ ରହିଛି। ଭାରତ ୧୩୦ କୋଟି ଲୋକଙ୍କର ଏକ ବୃହତ୍‌ ବଜାର। ଅନେକ ଲୋକ ସେଠାରେ ନିବେଶ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରମୁଖ ମୁସଲମାନ ରାଷ୍ଟ୍ରଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ଭାରତରେ ପୁଞ୍ଜି ଲଗାଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ନିଜ ନିଜର ସ୍ବାର୍ଥ ରହିଛି; ଏଣୁ ସେମାନଙ୍କ ସମର୍ଥନ ନେଇ ବୋକାଙ୍କ ଭଳି କୌଣସି ଆଶା ନ ରଖିବାକୁ ସେ ନିଜ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବାସ୍ତବିକତାକୁ ଉପଲବ୍ଧି କରି ନୂତନ ଢଙ୍ଗରେ ସଂଘର୍ଷ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ହେବ ବୋଲି ସେ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Thank You Keep Visiting