ପାକିସ୍ତାନର ମହିଳାଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ଲୋଭ ଦେଖାଇ ବେଶ୍ୟାବୃତ୍ତିରେ ନିୟୋଜିତ କରାଉଛି ଚୀନ

Straight to the Point

ଇସଲାମାବାଦ: ପାକିସ୍ତାନର ବନ୍ଧୁ କୁହାଯାଉଥିବା ଚୀନ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନରୁ ମହିଳାଙ୍କୁ ନିଜ ଦେଶକୁ ଚାଲାଣ କରୁଛି। ଚୀନ-ପାକିସ୍ତାନ ଇକୋନୋମିକ କରିଡର(ସିପିଇସି)ର ଫାଇଦା ନେଇ କେତେକ ଚୀନ କର୍ମଚାରୀ ପାକିସ୍ତାନରେ ପହଞ୍ଚି ସେଠାରେ ଗରିବ ଏବଂ ନିଷ୍ପେଶିତ ମହିଳାଙ୍କୁ ଅର୍ଥ ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ନିଜ ଦେଶକୁ ନେଇଯିବା ସହ ସେଠାରେ ବିକ୍ରି କରିଦେଉଛନ୍ତି। ବିଶେଷ କରି ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ ଏବଂ ଚାକିରିର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଯାଉଛି। ଏ ନେଇ ପାକ୍‌ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏହି ରିପୋର୍ଟ ଆଗକୁ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଆରଆଇ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଉଭୟ ଦେଶ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିବ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା ଉପୁଜିଛି।

ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବକ, ସିପିଇସି ଯୋଜନାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଚୀନ ପୁରୁଷ ପାକ୍‌ ମହିଳାଙ୍କ ଚାଲାଣ କରୁଛନ୍ତି। ଯେଉଁ ଯୁବତୀ ଏବଂ ମହିଳାମାନେ ଆର୍ଥିକ ଅନଗ୍ରସର ସେମାନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଉଛି। କେତେକ ସ୍ଥାନରେ କେନ୍ଦ୍ର ଖୋଲାଯାଇ ବିବାହ କରିବା କିମ୍ବା ଅଧିକ ଅର୍ଥ ଦେବାର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ଚୀନ ନିଆଯାଉଛି। ପରେ ସେଠାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ବେଶ୍ୟାବୃତ୍ତିରେ ସାମିଲ ପାଇଁ ବିକ୍ରି କରିଦିଆଯାଉଛି। ବେଶ୍ୟାବୃତ୍ତି ପାଇଁ ରାଜି ହେଉ ନ ଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ଶରୀରରୁ ଅଙ୍ଗପ୍ରତ୍ୟଙ୍ଗ କାଢ଼ି ନେଇ ବିକି ଦିଆଯାଉଛି। ୨୦୧୩ରେ ସିପିଇସି ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହା ପରଠାରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଯାଉଥିବା ଚୀନ ନାଗରିକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହା ପଛରେ ମାନବ ଚାଲାଣ ପ୍ରମୁଖ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଥିବା ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି।

error: Thank You Keep Visiting